KONTAKT

Sälj

2.Bo_Svensson
Bo Svensson

VD
070-5362266
bo.s@stigmachine.se

11.Henrik_Svensson
Henrik Svensson

Vice VD
070-5559944
henrik.s@stigmachine.se

10.Börje_Westin
Börje Westin

Produktchef/Säljare
070-5554762
borje.w@stigmachine.se

1.Niklas_Gedal
Niklas Gedal

Produktchef/Säljare
070-5747950
niklas.g@stigmachine.se

Reservdelar

5.Daniel_Törnqvist
Daniel Törnquist

Reservdelsansv.
0171-54400
daniel.t@stigmachine.se

7.Peter_Ahlen
Peter Ahlen

Verkstadsansv.
0171-54400
peter.a@stigmachine.se

Service

3.Bertil_Kullbrandt
Bertil Kullbrandt

Verkstadsansvarig
0171-54400
bertil.k@stigmachine.se

8.Rune_Bäckman
Rune Bäckman

Servicemekaniker
0171-54400
rune.b@stigmachine.se

6.Göran_Wennefjord
Göran Wennefjord

Servicemekaniker
0171-54400
goran.w@stigmachine.se

4.Viktor_Malmsten
Vikt lbsor Malmsten

Servicemekaniker
0171-54400
viktor.m@stigmachine.se

JoakimBylund
Joakim Bylund

Servicemekaniker

Kontor

13.Ulf_Bergström
Ulf Bergström

Ekonomi
0171-54400
ekonomi@stigmachine.se

12.Anette_Svensson
Anette Svensson

Ekonomiass.
070-3120120
anette.s@stigmachine.se

Garanterat snabb service

Som kund hos oss har du garanterat tillgång till snabb service från våra kompetenta mekaniker. Vi tar hand om allt från reparationer, reservdelsbyten till löpande underhåll. Vår målsättning är att vara bäst på service, därför är snabb och bra service en av våra viktigaste hörnpelare. Bra service är av avgörande betydelse för att undvika driftstopp och produktionsstörningar. Dagens maskiner kännetecknas av avancerad teknologi och komplicerade designlösningar för att uppfylla de allt hårdare miljökraven. Det handlar även om förarens arbetsmiljö.

Ökade krav på kapacitet och prestanda bidrar också till att en alltmer komplex teknikutveckling. Rätt underhåll och fortlöpande justeringar av maskinen är alltså av största vikt. Vår absoluta målsättning för dig som kund är maximal lönsamhet och minimala driftstopp. Allt för att ditt maskinägande ska vara så enkelt och bekymmerslöst som möjligt. Vi finns på armlängds avstånd.

 

Läs vår GDPR policy

service
sweden

Återförsäljare och servicepartners.

Vi täcker hela Sverige.

Staffans Maskin AB
Näset
519 91 Istorp
Tel: 0320 – 840 58
E-post: info@staffansmaskin.se

Staffans Maskin AB (Kungälv)
Filaregatan 2
442 34 Kungälv
Tel: 0303 – 22 01 00
E-post: info@staffansmaskin.se

Saxtorp Trading AB
Lamellgatan 10
261 35 Landskrona
Sweden
Telefon: 0418 561 40
Fax: 0418 283 50
Mail: info@saxtorp.com

Mecra Consult AB
Verkstadsvägen 13
931 61 Skellefteå
Tel: 0910 – 720720
Mobil: 070 – 3720500
Mail: info@mecra.se

Semab AB
Hammarkvarnsvägen 9
179 75 SKÅ
Chrille: 070 – 693 24 90
Ronnie: 070 – 693 24 80
Kontor: 08 – 560 332 22
Mail: info@semab.org

Metema
Pilotgatan 13
12832 SKARPNÄCK
Telefon: 070 – 340 20 00

Kontakta oss med formuläret eller ring oss på 0171-54400

HITTA TILL OSS!