KONTAKT

Sälj

2.Bo_Svensson
Bo Svensson

VD
070-5362266
bo.s@stigmachine.se

11.Henrik_Svensson
Henrik Svensson

Vice VD
070-5559944
henrik.s@stigmachine.se

IMG_3742
Cenneth Engstrand

Produktchef/Säljare
072-0709358
cenneth.e@stigmachine.se

10.Börje_Westin
Börje Westin

Säljare
070-5554762
borje.w@stigmachine.se

Reservdelar

5.Daniel_Törnqvist
Daniel Törnquist

Reservdelsansv.
0171-54400
daniel.t@stigmachine.se

7.Peter_Ahlen
Peter Ahlen

Reservdelsansv.
0171-54400
peter.a@stigmachine.se

Service

3.Bertil_Kullbrandt
Bertil Kullbrandt

Verkstadsansvarig
0171-54400
bertil.k@stigmachine.se

8.Rune_Bäckman
Rune Bäckman

Servicemekaniker
0171-54400
rune.b@stigmachine.se

anonym
Ludvig Strömberg

Servicemekaniker
0171-54400
ludvig.s@stigmachine.se

4.Viktor_Malmsten
Viktor Malmsten

Servicemekaniker
0171-54400
viktor.m@stigmachine.se

JoakimBylund
Joakim Bylund

Servicemekaniker
0171-54400
joakim.b@stigmachine.se

Kontor

12.Anette_Svensson
Anette Svensson

Ekonomiass.
0171-54400
anette.s@stigmachine.se

IMG_3746
Maria Sjöström

Ekonomiass.
0171-54400
maria.s@stigmachine.se

Garanterat snabb service

Som kund hos oss har du garanterat tillgång till snabb service från våra kompetenta mekaniker. Vi tar hand om allt från reparationer, reservdelsbyten till löpande underhåll. Vår målsättning är att vara bäst på service, därför är snabb och bra service en av våra viktigaste hörnpelare. Bra service är av avgörande betydelse för att undvika driftstopp och produktionsstörningar. Dagens maskiner kännetecknas av avancerad teknologi och komplicerade designlösningar för att uppfylla de allt hårdare miljökraven. Det handlar även om förarens arbetsmiljö.

Ökade krav på kapacitet och prestanda bidrar också till att en alltmer komplex teknikutveckling. Rätt underhåll och fortlöpande justeringar av maskinen är alltså av största vikt. Vår absoluta målsättning för dig som kund är maximal lönsamhet och minimala driftstopp. Allt för att ditt maskinägande ska vara så enkelt och bekymmerslöst som möjligt. Vi finns på armlängds avstånd.

 

Läs vår GDPR policy

service
sweden

Återförsäljare och servicepartners.

Vi täcker hela Sverige.

Staffans Maskin AB
Näset
519 91 Istorp
Tel: 0320 – 840 58
E-post: info@staffansmaskin.se

Staffans Maskin AB (Kungälv)
Filaregatan 2
442 34 Kungälv
Tel: 0303 – 22 01 00
E-post: info@staffansmaskin.se

Wiklund Trading International AB
Fabriksvägen 3
268 73 Billeberga
Telefon: +46(0)418 43 30 30
Mail: info@wiklundtrading.com

Mecra Consult AB
Verkstadsvägen 13
931 61 Skellefteå
Tel: 0910 – 720720
Mobil: 070 – 3720500
Mail: info@mecra.se

Maskineliten i Svärtinge AB
Finspångsvägen 228B
60599 Norrköping
Simon Jarefeldt
Tel: 0793-344353
E-post: simon@maskineliten.se

Isakssons Maskin AB
Fabriksgatan 31
568 31 Skillingaryd
Jönköping
Adam Isaksson
Tel: 036-13 10 63
E-post: info@isakssonsmaskin.se

Samarbetspartner

 

EXABEXAB
Hantverkarvägen 6
145 63 Norsborg
Tel: 08- 15 14 00

Kontakta oss med formuläret eller ring oss på 0171-54400

HITTA TILL OSS!