Kundtjänst
0171-54400

Som kund hos oss har du garanterat tillgång till snabb service från våra kompetenta mekaniker. Vi tar hand om allt från reparationer, reservdelsbyten till löpande underhåll. Vår målsättning är att vara bäst på service, därför är snabb och bra service en av våra viktigaste hörnpelare. Bra service är av avgörande betydelse för att undvika driftstopp och produktionsstörningar. Dagens maskiner kännetecknas av avancerad teknologi och komplicerade designlösningar för att uppfylla de allt hårdare miljökraven. Det handlar även om förarens arbetsmiljö.

Ökade krav på kapacitet och prestanda bidrar också till att en alltmer komplex teknikutveckling. Rätt underhåll och fortlöpande justeringar av maskinen är alltså av största vikt. Vår absoluta målsättning för dig som kund är maximal lönsamhet och minimala driftstopp. Allt för att ditt maskinägande ska vara så enkelt och bekymmerslöst som möjligt. Vi finns på armlängds avstånd …

Stig Machine är en av landets leverantörer i utvalda segment av större entreprenadmaskiner.

Kontor

Bo Svensson

VD

070-5362266

bo.s@stigmachine.se
Kontor

Henrik Svensson

Vice VD

070-5559944

henrik.s@stigmachine.se
Kontor

Börje Westin

Produktchef/Säljare

070-5554762

borje.w@stigmachine.se
Kontor

Niklas Gedal

Produktchef/Säljare

070-5747950

niklas.g@stigmachine.se
Kontor

Rune Karlsson

Säljare

070-6508500

rune.k@stigmachine.se
Ekonomi

Ulf Bergström

Ekonomi

0171-54400

ekonomi@stigmachine.se
Ekonomi

Anette Svensson

Ekonomiass.

070-3120120

anette.s@stigmachine.se
Service

Peter Ahlen

Verkstadsansv.

0171-54400

peter.a@stigmachine.se
Reservdelar

Daniel Törnquist

Reservdelsansv.

0171-54400

daniel.t@stigmachine.se
Service

Rune Bäckman

Servicemekaniker

0171-54400

rune.b@stigmachine.se
Service

Bertil Kullbrandt

Servicemekaniker

0171-54400

bertil.k@stigmachine.se
Service

Göran Wennefjord

Servicemekaniker

0171-54400

goran.w@stigmachine.se
Service

Viktor Malmsten

Servicemekaniker

0171-54400

Återförsäljare och servicepartners. Vi täcker hela Sverige. 0171-54400

Reservdelar

Bra service förutsätter god tillgång till reservdelar. Dagens avancerade maskiner ställer höga krav på precision, prestanda och funktionalitet. Ett stort lager av reservdelar är därför en viktig del av vårt serviceerbjudande. Vi uppdaterar och kompletterar ständigt vårt lager för att hålla jämna steg med marknadens tekniska utveckling och tillgodose våra kunders behov.

Återförsäljare

Staffans Maskin AB
HORRED
Näset
519 91 Istorp
Tel: 0320 – 840 58
E-post: info@staffansmaskin.se

KUNGÄLV
Filaregatan 2
442 34 Kungälv
Tel: 0303 – 22 01 00
E-post: info@staffansmaskin.se

 

Saxtorp Trading AB
Lamellgatan 10
261 35 Landskrona
Sweden
Telefon: 0418 561 40
Fax: 0418 283 50
Mail: info@saxtorp.com

 

Mecra Consult AB
Verkstadsvägen 13
931 61 Skellefteå
Tel: 0910 – 720720
Mobil: 070 – 3720500
Mail: info@mecra.se

 

Semab AB
Hammarkvarnsvägen 9
179 75 SKÅ
Chrille: 070 – 693 24 90
Ronnie: 070 – 693 24 80
Kontor: 08 – 560 332 22
Mail: info@semab.org

 

Metema
Pilotgatan 13
12832 SKARPNÄCK
Telefon: 070 – 340 20 00

Kontakta oss
0171-54400





Stig Machine AB

Stig Machine Service AB, Tegelbruksvägen, Bålsta, Sweden

Stig Machine är en av landets leverantörer i utvalda segment av större entreprenadmaskiner.